Кращі українські поети

Андрій Любка

Поет, чиї вірші перекладені більш ніж на 10 мов. Збірка оповідань Андрія Любки “Кімната для печалі” номінована на премію “Книга року ВВС”. Він багато подорожує і багато працює. А ми читаємо його вірші і закохуємося.

Юрій Андрухович

Український прозаїк, поет і перекладач, завдяки якому за кордоном з’явився інтерес до української сучасної літератури. У 2016 році Андруховича нагородили німецької медаллю імені Гете за те, що своєю письменницькою діяльністю Юрій відкриває німецькій публіці літературну територію своєї країни.

Сергій Жадан

На рахунку українського поета і прозаїка не тільки безліч власних творів, а й переклади багатьох зарубіжних письменників, в тому числі Чарльза Буковскі. У 2016 році Жадана нагородили державною премією “Українська книжка року”.

Ліна Костенко

Українська поетеса-шістдесятниця, на рахунку у якої безліч збірників віршів і прозовий роман “Записки українського самашедшого”. Ліна Костенко отримала премію Петрарки, орден князя Ярослава Мудрого та інші з літературного світу.

Іван Малкович

Крім творчої діяльності, Іван Малкович очолює дитяче видавництво “А-ба-ба-га-ла-ма-га”. Поет пише як для дорослих, так і для дітей (понад 30 книг, однією з найвідоміших є “Абетка”). У березні 2017 за збірку поезії “Подорожник з новими віршами” був нагороджений Національною премією України імені Тараса Шевченка.

Оксана Забужко

Твори української поетеси і прозаїка перекладені більш ніж на 10 мов. Оксана Забужко викладала в Гарвардському та Пітсбурзькому університетах. На її рахунку багато літературних премій і нагород, а роман “Музей покинутих секретів” був відзначений Літературною премією Центральної Європи Angelus.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *