Найбільш затребувані професії в Україні

IT- фахівці

Згідно з соціологічними дослідженнями, професія IT-фахівця найближчі 10 років буде залишатися затребуваною, і попит на цю спеціальність буде вище, ніж пропозиція. Аналітики прогнозують, що незабаром коди для програм писатимуть машини, а програмісту залишиться тільки контролювати цей процес і створювати креативні ідеї.

Згідно з останніми дослідженнями, перелік найпопулярніших спеціальностей в сфері IT:

 1. фронтенда-розробник;
 2. PHP-розробник;
 3. Java-розробник;
 4. Системний адміністратор;
 5. Тестувальник;
 6. 1С – програміст;
 7. NET-розробник;
 8. З ++ – розробник;
 9. IOS- розробник;
 10. Android – розробник.

Лікарі

Це професія хоч і не нова, але як і раніше популярна. Медицина – це та сфера діяльності, яка ніколи не вийде з моди. Говорити про значущість цих фахівців в житті кожної людини – марна справа, адже кожен з нас стикався з ситуаціями, коли своїми силами з хворобою не впоратися, і необхідна допомога професіонала.

Варто відзначити, що саме останнім часом все більше людей почали користуватися послугами лікарів-косметологів, дерматологів і офтальмологів. Також до числа затребуваних професій відносяться такі як провізор і фармацевт.

Попит на ринку праці для лікарів завжди набагато вище, ніж пропозиція. Це пов’язано з тим, що дана професія має ряд особливостей. По-перше – тривалий період навчання. У Росії і Україні тривалість навчання в медичному вузі складає 6 років, після чого випускники зобов’язані пройти інтернатуру, для отримання ліцензії. У загальному підсумку, майбутній лікар повинен відучитися від 8 до 10 років, в досить специфічною середовищі. Те, що навчання в меді НЕ мед знають всі, хто з ним зіткнувся. Далеко не всі абітурієнти готові прийняти виклик і вибрати настільки тернистий шлях для спеціалізації.

По-друге – невисока заробітна плата лікарів. В останні роки стан в сфері охорони здоров’я можна зарахувати до критичного: не вистачає, як висококваліфікованих лікарів, так і талановитих медсестер. Ті, хто отримав медичну освіту, не хочуть залишатися в цій сфері в нашій державі, і їдуть працювати за кордон. До слова, наших фахівців цінують в Європі, і приймають дипломи про вищу медичну освіту, після здачі тестування. Чи варто говорити, що зарплата лікаря в європейських країнах більш ніж гідна.

По-третє – медичний працівник, перебуваючи на службі в державній клініці, не має належного обладнання, для проведення діагностичних досліджень, він позбавлений повноцінного соціального пакета і кожен день стикається зі складними стресовими ситуаціями. До всього вищепереліченого можна додати величезну відповідальність, яка лежить на плечах медичного персоналу, аж до кримінальної.

SMM-спеціалісти

Багато хто вважає, що писати пости і статті в соцмережах справа проста і особливого вміння для цього не потрібно. Але стикаючись на практиці з процесом просування товару в Інтернеті розуміють, що це ціла наука. Поки що в цій сфері дуже мало професіоналів, а попит зростає з кожним днем.

У 2019 стало особливо популярним наймати SMM-фахівців на «удаленку». Така стратегія влаштовує як працівників, яким немає необхідності витрачати гроші і час на проїзд до роботи, так і роботодавцям, які можуть заощадити на утриманні одного робочого місця. Згідно зі статистикою, за останні 2 роки зарплата в цій галузі зросла на 25%.

За даними дослідницького центру Superjob більше 65% вакансій припадає на компанії сфери В2С, в фармацевтиці, страхування, продажах і телекомі. Фахівцям даної області необхідно добре знати міжнародні торговельні майданчики, такі як Amazon чи AliExpress, і володіти кількома іноземними мовами.

Також залишаються затребувані аналітики (системний аналіз / бізнес-аналіз / big data) і маркетологи (веб-аналітика та інтернет-просування).

Юристи і бухгалтери

Більше 60% вакансій на ринку праці знаходяться в Київській області, 7% в Харківській і Дніпропетровській, 5% в Одеській та всього 2% у Львівській областях.

Найпопулярніша професія в сфері юриспруденції – юрисконсульт (43%). На другому місці розмістилися колектори (12%), а на третьому – помічники юриста (9%).

Що стосується бухгалтерів, то ця професія потрібна завжди і популярність її нікуди не пропадала. Найактивнішими здобувачами в 2018 році були бухгалтера на різні ділянки, для того, щоб збільшити доходи компанії.

Підвищення попиту на бухгалтерів і юристів безпосередньо пов’язано зі змінами в законодавчій базі та в податковому кодексі України.

Менеджери по роботі з персоналом або HR-менеджери

Кількість вакансій в даній сфері в порівнянні з минулим роком збільшилася на 15%, і це безпосередньо пов’язано з реорганізацією і розвитком сучасних компаній, з їх новим підходом до ведення бізнесу. Варто відзначити, що зарплати в цій сфері також виросли на 10-15%.

Робітничі  професії

Водій, слюсар, автомеханік, будівельник, швачка – професії, які не популярні серед нинішньої молоді, але мають великий попит на ринку праці. Найчастіше роботодавець готовий платити більше фахівцям цих галузей, ніж, наприклад, економісту або турагенту. Така тенденція пов’язана з дефіцитом робочих кадрів. Оскільки в нашому суспільстві більшість молоді вибирають шлях «офісного планктону».

Нагадаємо, що в 2018 році найбільш затребуваними робітничими професіями, які добре оплачувалися, були:

 1. Будівельники – 15 000грн;
 2. Домашній персонал (няні, доглядальниці, домробітниці) – 14 000грн;
 3. Водії і логісти – 11 000грн;
 4. Робочі в сфері виробництва і енергетики – 10 000грн;
 5. Фермери – 10 000грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *