Найпопулярніші спортсмени з України

Богдан Бондаренко, стрибки в висоту

Кращий українець в легкій атлетиці. Чемпіон світу-2013, срібний призер 2015 року. рекордсмен Європи (2,42 м) і людина, яка кілька разів штурмував світовий рекорд (2,45 м), але поки без успіху.

Здається, тільки хвороба перешкодила Богдану взяти більше ніж бронзу на Олімпіаді в Ріо. Це була справжня драма. Часті проблеми зі здоров’ям істотно псують Бондаренко кар’єру, але він все одно на висоті.

Юлія Джима, біатлон

Одна з найбільш прогресуючих українських спортсменок. У минулому сезоні вона зробила величезний крок вперед, зайнявши 8-е місце в загальному заліку Кубка світу. Юля класно виступила на чемпіонаті Європи, вигравши золото і срібло. Хоча на чемпіонаті світу не все вийшло – вона виглядала стабільно, але не змогла взяти жодної особистої нагороди. Довелося задовольнятися сріблом в естафеті.

Анна і Марія Музичук, шахи

Марія – екс-чемпіон світу з класичних шахів. Анна – діючий чемпіон в рапіді і бліці, віце-чемпіон в класиці. У минулому році сестри привели збірну України до бронзових медалей Всесвітньої шахової Олімпіади.

Жан Беленюк, боротьба

Українець руандійського походження – не тільки талановитий спортсмен, але і яскрава особистість. Він вміє пожартувати, причому над собою – теж. І завжди відвертий, навіть коли це може вилізти боком.

У періодах між насиченою неспортивної життям Жан встигає регулярно вигравати медалі для України. Золото Ріо 2016 він упустив при досить дивному суддівстві. Але і срібло – дуже гідний результат. Побували на його шиї і медалі чемпіонатів світу (золото і бронза), і Європи (два золота і бронза).

Ольга Харлан, фехтування

Прапороносець збірної України в Ріо. Ольга через біль і травми пройшла олімпійський сезон. Але воно того варте – бронза Олімпіади-2016 в особистій першості і срібло в якості лідера збірної України.

Після Олімпіади Харлан перенесла операцію на плечі, яка вимагала тривалого відновлення. Тільки в цьому місяці Ольга повернулася в спорт. І відразу з перемогою – на етапі Кубка світу в Тунісі.

Олександр Усик, бокс

Олімпійський чемпіон вже став чемпіоном світу в професіоналах і ще жодного разу не програв. Напевно всі головні бої Усика ще попереду, але вже зараз він заслуговує бути так високо в рейтингу. У майбутньому Олександр може перейти в суперважку вагу і замінити Володимира Кличка.

Олег Верняєв, гімнастика

Щоб перелічити всі його нагороди, доведеться перетворитися на вікіпедію – здається, він виграв все, що тільки можна. 6-кратний чемпіон Європи, чемпіон світу і олімпійський чемпіон. Ще й срібний призер Ріо в багатоборстві – беззаперечний фаворит утімура кохей випередив Верняева всього на 0,1 бала, його врятувало виступ в останній дисципліні. Олег мав повне право скаржитися на неоднозначне рішення суддів, але по-чоловічому не став цього робити.

Еліна Світоліна, теніс

Те, що вона показує в цьому році, підриває мозок. Еліна виграла чотири турніри за кілька місяців, в тому числі і найпрестижніший грунтовий «Прем’єр» в Римі з призовим фондом більше 3 млн доларів.

Еліна стала 6-ю ракеткою світу (обновила рекорд України в жіночому тенісі) і очолила чемпіонську гонку WTA, тобто стала найкращою тенісисткою в світі прямо зараз. При цьому у Світоліной все ще попереду. Вона наймолодша в топ-10 рейтингу і друга за віком у топ-20. Пора придивитися до турнірів «Великого шолома» – «Ролан Гаррос» вже скоро.

Василь Ломаченко, бокс

Навряд чи хтось із українських спортсменів в найближчому майбутньому зможе змістити Ломаченко з трону. «Хай-тек» настільки крутий в рингу, що навіть трохи страшно – тільки б не спіймав зірку.

Він уже виграв титули в двох вагових категоріях і планує піднятися ще вище, якщо потенційні суперники знову будуть відмовлятися від боїв (важко погодитися виходити в ринг, заздалегідь знаючи, що тебе поб’ють). Ломаченко вже входить в топ-10 боксерів світу незалежно від ваги. І у нього є все, щоб стати абсолютно кращим.